СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Микола Полозов прокоментував рішення російського окупаційного суду щодо Чийгоза.

— Сьогодні російський суд виніс передбачуване рішення. Незважаючи на те, що Чийгоз не винен, жодних масових заворушень він не організовував, російській владі все одно необхідно було вказати на біле і чорне. І вирок Ахтему Чийгоз є продовженням репресивної, нелюдської, жорстокої політики російської влади щодо кримських татар, які проживають у себе на батьківщині в тимчасово окупованому Криму. Російський суд засудив до максимального покарання, яке було можливе в таких умовах. Події 26 лютого 2014 року відбувалися на території України, і за українським законодавством максимальне покарання 8 років. Російська влада фактично вибрала все, що можна було, щоб покарати Ахтема Чийгоза. Причому не просто 8 років, а 8 років колонії суворого режиму.

В ході судового слідства ми детально розбирали обставини цього дня, коли кримські татари вийшли на мирний мітинг на підтримку територіальної цілісності України відповідно до законів. І цього же дня проросійськи налаштовані громадяни України на чолі з Сергієм Аксьоновим і Володимиром Константиновим привели своїх бойовиків, так званих ополченців, козаків. Аксьонов у ході судового слідства зізнався, що заздалегідь готувався до збройного зіткнення. Ним була закуплена амуніція, бронежилети. Фактично на Ахтема Чийгоза поклали всю відповідальність, якої мали зазнати зрадники Батьківщини, які опинилися зараз у владі.

Незважаючи на такий суворий вирок, кримські татари проходили всі ці суди, і в радянські роки, і зараз. І ніколи народ не був зломлений. Кожен кримський татарин отримав сьогодні 8 років. Але ви витримаєте і це. І Ахтем Чийгоз вистоїть. Він не зломлений. Він залишився вірним своєму народові.

Ми продовжуємо нашу боротьбу! Істотний факт — російський суд не наважився визнати Чийгоза громадянином Росії. Він залишається громадянином України. Тому крім необхідних дій, спрямованих на оскарження вироку, ми будемо докладати зусиль спільно з урядом України до звільнення громадянина України Ахтема Чийгоза.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

QHA