СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Російський адвокат Микола Полозов, якого сьогодні вранці в Сімферополі незаконно затримали для допиту в якості свідка у справі Ільмі Умерова, розцінює дії ФСБ як викрадення. Про це він заявив у відеозверненні, що транслюється кореспондентом Крим.Реалії.

— Сьогодні в центрі Сімферополя я був викрадений, я так це кваліфікую, невідомими особами. Один із них пізніше представив мені посвідчення співробітника ФСБ. До початку допиту я заявив, що дії слідчого Скрипки є незаконними. Суд першої інстанції, який відбувся 12 грудня, хоч і дозволив слідчому Скрипці допитати мене, але рішення не вступило в силу. Мною і моїми захисниками була подана відповідна скарга. А засідання апеляційної інстанції до сьогоднішнього моменту не відбулося. Таким чином, слідчий явно вийшов за межі дозволених йому повноважень, — констатував Полозов.

Хоча Микола Полозов був позбавлений можливості пересування і зв'язку, все ж йому вдалося сповістити свого офіційного адвоката Оксану Железняк, але вона не змогла приїхати.

Під час допиту, який проводився під відеозапис, адвокат не вимовив ні слова, спілкуючись зі слідчими тільки письмово.

— Під час допиту я не представив документа, я не відповів на питання, які ставили слідчі. Мною був виготовлений такий листок, де я написав слово «мовчить» і вказав, що відповідно до статті 8 Федерального Закону про адвокатську діяльність і адвокатуру в РФ від 31 травня 2000 року та пунктом 2 частини 3 статті 56 КПК РФ, адвокат не може бути допитаний за обставинами, що стали йому відомі у зв'язку з наданням юридичної допомоги.

Як зазначив Полозов, слідчий залякав його, заявивши, що відмова від дачі показань переслідується відповідно до Кримінального кодексу за статтею 308 — до трьох місяців арешту.

— Це, безумовно, свавілля з боку органів ФСБ, це неприкритий тиск на адвокатів! Причому буквально два дні тому в Парламентській асамблеї Ради Європи я говорив про ці факти, і ось я приїжджаю в Крим — і мене відразу хапають на вулиці... Це свавілля треба зупиняти. Якщо вони на моєму прикладі намагаються чинити тиск на адвокатську спільноту, то я боюся, що всім адвокатам в Криму буде дуже важко працювати і захищати тут права людини, — додав Микола Полозов.

На його думку, мова йде не про конкретний випадок тиску на адвоката — зараз нависла загроза над самим конституційним поняттям адвокатської недоторканності.

Незаконні дії слідчих будуть оскаржені Миколою Полозовим як у внутрішніх, так і в міжнародних судових інстанціях.

Читайте на сайті: Адвокат Полозов, раніше затриманий співробітниками ФСБ, відпущений

QHA