СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Російський адвокат Микола Полозов відвідав у анексованому Криму могилу ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка і пообіцяв розпочати власне розслідування її смерті.

За словами Полозова, Веджіє Кашка — героїчна жінка, яка все своє життя присвятила національному руху кримських татар і "пішла вона теж у боротьбі за свободу свого народу, загинувши від рук російських силовиків".

Я переконаний, що її смерть — зовсім не трагічна випадковість, а наслідок надмірного і непропорційного застосування до неї сили з боку тих російських силовиків, які здійснювали її незаконне затримання. Однак за її загибель ніхто відповідальності так і не зазнав, мало того, не було навіть формальних спроб з боку російської влади провести розслідування, написав він на своїй сторінці у Facebook.

Полозов повідомив, що на прохання рідних Веджіє Кашка розпочинає незалежне адвокатське розслідування всіх обставин її загибелі і домагатиметься притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, причетних до її смерті.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року ФСБ затримала в анексованому Криму кримськотатарських активістів Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Казима Аметова. Всіх їх звинуватили в нібито вимаганні грошей у громадянина Туреччини.

Під час обшуків і затримань 83-річній Веджіє Кашка стало погано. Вона була госпіталізована, проте в лікарні вона померла. Російська окупаційна влада пояснили її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнала, що стрес був викликаний жорстоким поводженням з боку російських силовиків.

QHA