КИЇВ (QHA) -

Росія не стане виконувати попередніх заходів Міжнародного суду ООН щодо припинення расової дискримінації щодо національних меншин в анексованому Криму. Таким чином, діяльність Меджлісу кримськотатарського народу на півострові не буде відновлена. Про це в коментарі кореспонденту QHA заявив адвокат Микола Полозов.

Адвокат також зазначив, що РФ спробує зімітувати реальне виконання рішення суду «косметичними» заходами щодо кримських татар.

— Я вважаю, що Росія не стане виконувати тимчасові заходи або буде максимально затягувати їх виконання. Разом з тим, відмова від виконання рішень Міжнародного суду ООН хоч і не тягне жодних санкцій, репутаційно негативно відіб'ється на міжнародних відносинах Росії з зовнішнім світом. Це буде додатковим важелем для української та західної дипломатії. Що стосується кримських татар, то максимум це будуть «косметичні» заходи з боку Росії. Я не очікую відновлення діяльності Меджлісу в Криму найближчим часом, так само як і припинення політичних кримінальних справ стосовно кримських татар.

Адвокат на своїй сторінці в Фейсбук зазначив, що Україні слід і далі збирати докази участі Росії в конфлікті на Сході України, щоб надати їх до суду для розгляду позову по суті.

— Труднощі, позв'язані з винесенням рішення про введення тимчасових заходів у зв'язку з порушеннями Конвенції про заборону фінансування тероризму, були очікуваними, оскільки "гібридна війна", розв'язана Кремлем, передбачала максимальне приховування доказів участі Росії в конфлікті на Донбасі. Однак це рішення не позбавляє Україну права збирати і представляти в Міжнародному суді ООН докази до початку розгляду позову по суті.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів для Росії щодо порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

У той же час, суд відмовив у тимчасових заходах проти РФ за порушення конвенції про заборону фінансування тероризму.

QHA