КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація зняла всі звинувачення з заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Про це повідомив адвокат Микола Полозов у коментарі кореспонденту QHA.

— Ні Ахтем Чийгоз, ні Ільмі Умеров жодних заяв або прохань про помилування, визнання провини або щось подібне не писали, не підписували і нікуди не відправляли. Офіційних документів нам ніхто не демонстрував, ми не бачили жодних указів або рішень, які б стосувалися їх звільнення. Як це сталося насправді, і як було прийнято це рішення, потрібно запитати у президента РФ, оскільки там, швидше за все, приймалося подібне рішення, — розповів Полозов.

Він повідомив, що Чийгоз був звільнений з СІЗО за всіма правилами — йому повернули особисті речі та гроші з рахунку.

Крім того, він не виключив, що після Туреччини Умеров і Чийгоз відправляться до України.

— Можливо, вони не будуть відправлені літаком відразу до Києва, а через кілька днів, — поділився своєю думкою адвокат.

Раніше QHA повідомляло, що заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова незабаром передадуть Україні. На даний момент політв'язні Кремля знаходяться в Туреччині.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Чийгоза «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з засудженням Чийгоза, а спікер МЗС України Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Група моніторингу прав національних меншин зазначила, що вирок Чийгоз носить особливий, показовий характер і одночасно є яскравою ілюстрацією правового нігілізму і цинізму окупаційної влади.

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили  судове слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня в своєму останньому слові у «суді» Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу був затриманий у січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, у тому числі, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Кримськотатарський Ресурсний центр заявляє, що рішення окупаційного суду політично мотивоване і злочинне. Це неправосудне рішення спрямоване проти всіх, хто не згоден з незаконними діями Росії в Криму. Таким чином Росія демонструє боротьбу з інакомисленням і свободою слова. Судилище над Ільмі Умеровим є прикладом ксенофобії відносно корінного народу Криму і методом його залякування.

QHA