СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Необхідність забезпечення явки на незаконних виборах президента РФ в окупованому Криму підштовхнула російську владу до посилення репресій. Про це заявив в інтерв'ю DW адвокат Микола Полозов, який захищає в «суді» окупантів заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

На думку адвоката, найближчою метою окупантів стане заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, за яким «суд» спробує незабаром винести звинувачення в остаточній редакції.

— Будуть ініційовані кілька справ про приналежність до Меджлісу, визнаного (у Росії — ред.) екстремістською організацією. Швидше за все, одним із перших буде Ільмі Умеров, — повідомив адвокат.

Він зазначив, що репресії можуть бути пов'язані з тим, що кримські татари в минулому році саботували вибори до Держдуми РФ на території окупованого Криму, а місцева «влада» отримала завдання забезпечити більш високу явку виборців на виборах президента РФ у 2018 році.

— Поставлено завдання виправити ситуацію, забезпечити гарну явку і результат. Для цього буде вестися боротьба проти кримськотатарських організацій, — заявив Полозов.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, вранці 25 січня адвоката Миколи Полозова незаконно затримали в Сімферополі співробітники ФСБ і повезли до управління для допиту в якості свідка у справі Ільмі Умерова. Адвокат розцінив цю дію спецслужб окупантів як викрадення.

Адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушенні за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

Вранці 26 січня у будинку ветерана національного руху Зодіє Салієвої та її сина Сейрана в Бахчисараї співробітники ФСБ провели обшук. Сейран Салієв був доставлений до «суду». Його звинуватили за статтею 20.29 КоАП Росії — поширення екстремістських матеріалів, і статті 20.3 КоАП Росії — пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій. Рішенням «суддів» йому було призначено 12 днів адміністративного арешту.

QHA