СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Прогрес у справі переслідуваного Кремлем заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза може допомогти у перекваліфікації справи учасникам подій 26 лютого 2014 року і полегшити їхнє покарання.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов у ​​відеозверненні.

За словами адвоката, справу стосовно Чийгоза «розвалено» стороною захисту, і це може принести користь іншим обвинуваченим у «справі 26 лютого».

— Звинувачення зараз перекваліфікує звинувачення учасникам масових заворушень, очевидно, на статті, не пов'язані з масовими заворушеннями, а на конкретні локальні обставини, заподіяні тими чи іншими особами іншим особам — побої чи тілесні ушкодження. Це обумовлено тим, що після нашого процесу обвинувачення не може підтримати весь обсяг доказів. Потерпілі, свідки звинувачення відмовляються приходити на цей процес. По суті, на своїх плечах Ахтем Чийгоз витягує хлопців, яких переслідують у справі 26 лютого.

Сьогодні, 8 серпня тривають судові дебати у справі Ахтема Чийгоза, де «суд» заслухав сторону захисту.

Як повідомляло раніше QHA, на судовому засіданні 7 серпня прокурором підконтрольного Кремлю «Верховного суду Криму» Анастасія Супряга запитала для Ахтема Чийгоза 8 років позбавлення волі.

1 серпня після 150 засідань «Верховний суд Криму» завершив судове слідство у справі Ахтема Чийгоза.

Нагадаємо, за звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради Криму було заарештовано шесеро кримських татар.

Ахтем Чийгоз вже два з половиною роки перебуває під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, Мустафа Дегерменджі і Алі Асанов були відпущені під домашній арешт, Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв — очікують вироку вдома, будучи взятими на поруки.

«Влада» Криму вирішила окремо розглядати справу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, виділивши її з так званої «справи 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA