СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого окупанти півострова другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, Микола Полозов звернувся до президента Петра Порошенка з проханням про сприяння у зустрічі Чийгоза з тяжкохворою матір'ю.

Відповідне відеозвернення Полозов опублікував у Фейсбуці.

— Звертаюся до президента України Петра Олексійовича Порошенка. Прошу вас, надайте можливість, добийтеся від російської влади, побачитися Ахтему Чийгозу з його матір'ю, попрощатися з нею. Це священне право кожної людини і глумитися над ним не дозволено нікому.

Адвокат підкреслив, що російська влада ніяк не сприяє зустрічі Ахтема з матір'ю, і лише вкотре озвучує рішення, прийняте «судом» два тижні тому.

— Сьогодні мені подзвонила уповноважена з прав людини в Криму Людмила Лубіна з дорученням від омбудсмена Росії Тетяни Москалькової та повідомила про те, що побачення може бути надане, але, за умови, якщо хвору матір Ахтема Чийгоза привезуть до Сімферополя на машині швидкої допомоги у слідчий ізолятор.

Також родичі політв'язня 19 червня повідомили, що представник МЗС РФ з'явився до місця проживання матері Чийгоза з тією ж пропозицією.

— Це рішення таке ж безпринципне, блюзнірське, негуманне. Ці люди не розуміють, що мати Чийгоза — Аліє Абдураїмівна, у даний час не в змозі вставати з ліжка, і будь-яка транспортування може вбити її... Те, що зараз відбувається, іншим словом, як знущанням, не назвеш.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що мати Ахтема Чийгоза Аліє Абдураїмівна тяжко хвора. Днями захист Чийгоза заявив, що у зв'язку зі стрімкою прогресією хвороби, час у даній ситуації «йде на дні», і попросила суд дозволити політв'язню попрощатися з матір'ю. Це клопотання було відхилене.

Міністерство закордонних справ України вимагає від окупаційної влади РФ у Криму дозволити заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, якого окупанти півострова другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, побачитися з тяжкохворою матір'ю.

ФОТО: інтернет

QHA