КИЇВ (QHA) -

Окупанти з РФ у Криму намагаються через посилення репресій спровокувати кримських татар на збройне повстання, щоб потім його показово придушити.

Про це в інтерв'ю UATV заявив адвокат Микола Полозов, який захищає в «судах» на півострові заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

— Російській владі було б дуже зручно, якби кримські татари озброїлися і спробували чинити опір. Тоді була б розіграна «кавказька карта»: проведуться позасудові розправи, кілька людей вб'ють, а потім скажуть це були терористи. Цього допускати не можна.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Співробітники прикордонного управління ФСБ Росії по окупованому Криму повідомили про затримання громадянина України — 19-річного Сеїт-Ібраїма Зайтуллаєва.

За заявами зі спецслужби, кримський татарин намагався потрапити на територію півострова в обхід пропускного пункту окупантів. За підсумками допиту громадянина України співробітники ФСБ заявили, що той більше року входив до складу кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, який нібито «готував диверсійно-терористичні акти в Криму».

За твердженнями журналіста Антона Наумлюка, громадянина України, екс-члена батальйону ім. Номана Челебіджихана Сеїт-Ібраїма Зайтуллаєва співробітники ФСБ окупантів у Криму затримали, щоб отримати від нього свідчення, які дискредитують громадянське об'єднання «Аскер».

QHA