МОСКВА (QHA) -

Російські адвокати Микола Полозов і Марк Фейгін звернулися до голови Ради президента України з прав людини Михайла Федотова з проханням виступити перед органами державної влади РФ, закликавши до припинення репресій і звільнення політв'язнів у Криму. Дане звернення було опубліковане на сторінці Миколи Полозова у Facebook.

Як сказано у зверненні адвокатів, корінний народ Криму — кримські татари змушені зараз покидати свої домівки через небезпеку бути затриманими і притягнутими до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Зараз Крим являє собою одну велику військову базу з непомірним контингентом пильної охорони. Дня не проходить, щоб когось не затримали або не притягли до адміністративної та кримінальної відповідальності.

З цього порочного кола нескінченного тиску і страху ми бачимо єдиний вихід зупинити каток вибіркових репресій, відпустити по домівках всіх заарештованих, підсудних, засуджених. Настав час, по закінченні трьох років, для широкої політичної амністії кримчан. Саме тепер, коли загроза нової «добровільної» депортації кримських татар особливо велика, ми чекаємо від РПЛ виступу з такою ініціативою перед органами державної влади Росії, — сказано у зверненні.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, адвокат Микола Полозов, який захищає у «суді» заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, стверджує, що російські суди в будь-якому випадку виконуватимуть волю влади, тому звільнити ув'язнених у Криму, вдавшись до правосуддя, не видається можливим. За його словами, російська влада відпустить політв'язнів лише при створенні певних політичних умов, коли відпустити їх стане вигідніше, аніж продовжувати утримувати.

ФОТО: інтернет

QHA