КИЇВ (QHA) -

Адвокат Микола Полозов вважає, що в разі обвинувального вироку першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу очікувати апеляцію у справі варто не раніше наступного року. Таку думку він висловив в ефірі «Радіо Хаят» 30 серпня.

— Апеляцію ми будемо подавати до Верховного суду Росії. До цього нам необхідно ознайомитися з протоколом. Минуло понад 150-ти засідань, опитано 200 свідків. На сьогоднішній день у справі — понад 6 тисяч сторінок. Це все потрібно вичитати, знайти невідповідності, висловити свої зауваження, написати апеляційну скаргу, ознайомитися з тими матеріалами справи, які додалися під час процесу. Думаю, що швидко це не буде. У будь-якому випадку, до розгляду апеляції Ахтем Чийгоз буде перебувати у СІЗО Сімферополя. Я думаю, що з огляду на терміни і якщо апеляція відбудеться, то це буде, напевно, вже в наступному році, — розповів адвокат.

Полозов зазначає, що проходження апеляції — обов'язкова умова для звернення до Європейського суду з прав людини, і якщо Ахтем Чийгоз відмовиться від апеляції, сторона захисту не зможе опротестовувати дії Росії в міжнародних інстанціях.

Також, за словами адвоката, Верховний суд Росії на стадії апеляції може навіть збільшити термін покарання заступнику голови Меджлісу.

— У Верховного суду РФ є право як знижувати термін, так і збільшувати. І ми бачили, як це було в справі Зейтуллаєва (Руслан Зейтуллаєв, кримський татарин, якого засудили на 15 років позбавлення волі за нібито організацію осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму. — ред.), і йому додали термін, коли здалося мало . Але будь-яке зниження терміну буде додатковою мотивацією для близьких Ахтема. Він уже втратив матір, у нього літній батько. І дружина, діти, онуки все сильно переживають, і для них чим швидше він вийде на свободу, тим буде краще. Але все ж будь-який вирок, крім виправдувального, буде незаконним і несправедливим, — зробив висновок Микола Полозов.

Як повідомляло раніше QHA, суд винесе вирок Ахтему Чийгоз 11 вересня.

1 серпня після 150 засідань «Верховний суд Криму» завершив судове слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня в останньому слові у «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Нагадаємо, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, у тому числі, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

QHA