РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі з відбуванням у виправній колонії суворого режиму. Про це у Facebook повідомив журналіст Владислав Рязанцев.

— Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до 12 років колонії суворого режиму кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, обвинуваченого в організації у Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Підтримати Зейтуллаєва прийшли більше 20 осіб, написав він.

У коментарях журналіст додав, що Зейтуллаєв, який голодував протягом 22 днів на знак протесту проти російського беззаконня, сьогодні припиняє свою акцію.

Як повідомляло QHA, 4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування в знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Як повідомили правозахисники, голодування «мокре» — Руслан п'є чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв знаходиться в Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд справи. Його звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» в Криму.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано чотирьох кримських мусульманина за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав сім років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт і Юрій Примов засуджені до п'яти років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Североокружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ пред'явити йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: Антон Наумлюк, Едем Семедляев

QHA