КИЇВ (QHA) -

Один з обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова» Геннадій Афанасьєв заявив, що українського політв'язня Станіслава Клиха катували в Чечні.

Про це Геннадій Афанасьєв повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці.

Він заявив, що Станіслава катували в Чечні, коли ніхто не знав про його місцезнаходження.

— Станіслава півроку катували в Чечні, ніхто не знав, де він знаходиться. Потім його знайшли з розбитими колінами і з відхиленнями у свідомості, — зазначив він.

Афанасьєв додав, що після того, як Клих поскаржився на проблеми з нирками і попросив відвезти його до лікарні, його перевели до Магнітогорська, до психіатричної лікарні.

— Йому почали робити ін'єкції і, як каже Станіслав, перших сім днів він був у комі, і потім майже місяць він до тями не приходив. А коли приходив, не міг піднятися, тому що тіло було як дерев'яне. Від цього у нього з'явилися пролежні, — повідомив він.

Після цього Клиха перевели до колонії, в одиночну камеру, де йому ставили крапельниці, за допомогою яких виводили токсини, які йому вводили в психіатричній лікарні.

Його мати зазначила, що якщо раніше Станіслав на відео і при зустрічах був дуже агресивний, то зараз він як мала дитина: співає дитячі пісні та розповідає вірші.

Раніше QHA повідомляло, що координатор медійної ініціативи з прав людини Марія Томак повідомила на своїй сторінці в Фейсбуці, що засуджений в Росії українець Станіслав Клих знаходиться у колонії Верхньоуральська.

Нагадаємо, Клих засуджений до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Російські судді визнали його винним у справі про участь у бойових діях проти федеральних сил під час першої чеченської війни взимку 1994-1995 років, а також у вбивстві російських солдатів. Хоча докази, що Клих бував у Чечні, не представлені — його сім'я наполягає на тому ж. На слідстві Станіслав визнав себе винним, але в суді заявив, що його катували перед визнанням.

QHA