КИЇВ (QHA) -

В Україні відкрили кримінальне провадження щодо російських вчених, які проводять розкопки на території анексованого Криму.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури АР Крим, передає УНІАН.

— До нас прийшов лист від Міністерства культури України (про розкопки на території Криму), який був розглянутий і переданий для подальшої роботи до Національної поліції АР Крим. Там його зареєстрували і внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У Національній поліції по АР Крим підтвердили факт відкриття кримінального провадження щодо російських вчених, але, як повідомили у відомстві, результатів слідства поки немає.

Нагадаємо, член комітету Верховної Ради з нацбезпеки і оборони Дмитро Тимчук 30 червня оприлюднив список російських учених і археологів, які проводять розкопки на пам'ятках архітектури в анексованому Росією Криму.

За словами Тимчука, група «Інформаційний опір», координатором якої він є, має інформацію про готовність прокуратури АРК порушувати проти цих російських археологів кримінальні справи, оскільки їх дії «порушують міжнародні конвенції та українське законодавство про охорону пам'яток».

Тоді в прокуратурі АРК повідомили, що готові порушити кримінальну справу стосовно російських вчених, але для цього необхідна була офіційна заява Тимчука.

Раніше в Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до низки міжнародних організацій з проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території анексованого Криму.

Як повідомляло QHA, спеціальна структура ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) припинила всі контакти з адміністраціями об'єктів культурної спадщини в окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA