КИЇВ (QHA) -

Правоохоронцям вдалося відтворити маршрут активістки Ірини Ноздровської до моменту вбивства: від її роботи у Києві — і до місця виявлення тіла.

Про це заявив перший заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін, якого цитує прес-служба відомства.

За словами Аброськіна, правоохоронці розглядають усі зв'язки загиблої, в поле зору потрапляють сотні людей, з якими вона була знайома.

— Початковий етап, про який ми можемо поставити до відома громадськість, активно відпрацьовується. Зокрема, це огляд місця події, відпрацювання населених пунктів, розташованих поруч з місцем події, — зазначив він.

Шлях пересування правозахисниці зафіксували понад 30 камер відеоспостереження і поліція на даний момент отримала доступ не до всіх.

— Ці камери не є державною власністю, тому доступ до кожної з них — тільки за рішенням суду, — повідомив Аброськін.

Він додав, що остаточний висновок буде зроблений після закінчення комплексної експертизи.

Нагадаємо, у прес-службі Вишгородського райсуду Київської області заявили, що судді не мають ніяких зв'язків з убитою правозахисницею Іриною Ноздровською, членами її сім'ї, а також з Дмитром Россошанським, який вбив її сестру.

1 січня поблизу села Демидів Вишгородського району Київської області співробітники поліції знайшли тіло правозахисниці Ірини Ноздровської, яка зникла в кінці грудня у Києві.

Як стало відомо кореспонденту QHA, тіло Ноздровської знайшли під мостом через річку Кізка. Є підстави вважати, що її викинули з автомобіля.

У Києві 2 січня відбулася акція протесту біля головного управління Національної поліції Київської області у зв'язку із вбивством правозахисниці Ірини Ноздровської.

Начальник Головного управління Національної поліції у Київській області полковник поліції Дмитро Ценов заявив, що доньці і батькам вбитої Ноздровської надали охорону.

Юрист Ірина Ноздровська розслідувала вбивство своєї 26-річної сестри Світлани Сапатінської.

Два роки тому Дмитро Россошанський, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, скоїв ДТП, у результаті якого загинула 26-річна Світлана Сапатінська — сестра Ірини Ноздровської.

У червні цього року Дмитра Россошанського засудили до 7 років тюремного ув'язнення. 28 грудня його адвокат спробував домогтися апеляції, але зробити це не дозволила обурена громадськість.

Ноздровській часто погрожували друзі і родичі Россошанського. Сам Россошанський є племінником голови суду Вишгородського району Київської області Сергія Купрієнка.

QHA