МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Суспільно-політичний ярмарок «Вирішити» пройшов за підтримки Міжнародного республіканського інституту. У ньому взяли участь члени кількох маріупольських осередків політичних партій «Сила людей», «Наш край» і «Свобода», а також представники громадських організацій, які займаються допомогою ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) і захистом прав людей з інвалідністю, а також Маріупольського союзу молоді і Фонду розвитку Маріуполя. Останні дві організації маріупольці вважають провладними, оскільки вони тісно співпрацюють з міською радою і мають схожі сфери інтересів.

Учасники ярмарку представилися і коротко розповіли про свою діяльність, після чого приступили до панельних дискусій про ті проблеми, які, за результатами дослідження Міжнародного республіканського інституту, є найбільш актуальними для регіону. Такими проблемами виявилися низький рівень доступності інфраструктури міста для людей з інвалідністю, екологічна ситуація і розвиток промисловості.

— Ми добиралися до вас у Маріуполь на 19-годинному поїзді, і це була складна подорож. Мене радує ваша ініціатива з петиціями для усунення транспортних проблем, через які Маріуполь залишається ізольованим від більшості міст України. Думаю, що це одна з головних проблем, які не дають йому розвиватися, — на початку виступу представник організаторів В'ячеслав Липецький згадав ще про одне наболіле питання.

Варто відзначити, що місцеві жителі, для яких учасники ярмарки і підготували свої презентації, на захід не прийшли. Причиною тому могла стати погана реклама або ж незацікавленість місцевого населення в діалозі з політиками.

Втім, організатори залишилися задоволені результатом обговорень. Адже представники різних політсил Маріуполя вперше зібралися разом для реального діалогу. Правда, ні створити коаліцію, ні виробити спільні рішення з приводу загальних проблем їм поки не вдалося.

QHA