КИЇВ (QHA) -

Але це не заважає Наталії Поклонській робити подібні заяви, кажучи, що музейні предмети, що знаходяться на даний момент в Амстердамі, були знайдені на території російського Криму ще у XIX столітті, і Україна ніякого відношення до них мати не може. Україна має пряме відношення до «скіфського золота», оскільки Скіфія була розташована на території сучасної України. І це підтверджують знайдені скіфські кургани в Мелітополі, Маріуполі та під Києвом.

Поклонську обурило рішення Окружного суду Амстердама зі «скіфського золота», який постановив, що артефакти, які знаходяться у Нідерландах, належать Україні.

— Рішення суду Амстердама це не судове рішення, це якийсь політичний акт, який далекий від понять справедливості, об'єктивності, законності і неупередженості суду. Я вважаю, що дане рішення є цілком безпідставним, політизованим і, звісно ж, його треба оскаржити. Дані унікальні предмети були передані в Амстердам, в їхній музей у лютому 2014 року просто як експонати, як експозиція, щоб люди прийшли помилуватися. Як добропорядний одержувач він (музей Алларда Пірсона) має повернути дані предмети власнику, власнику, тобто музеям Криму. Голландська сторона цього не робить і тому це можна розцінити як певне рейдерське захоплення в даному випадку, - сказала Поклонська в ефірі телеканалу «Росія 24».

Також вона вважає, що кримські музеї мають оскаржити подібне рішення Амстердамського суду.

Я вважаю, перш за все необхідно зробити все можливе і неможливе для того, щоб домогтися справедливості і повернути унікальні предмети історичної та культурної цінності, що належать нам,  сказала депутат.

І, як завжди, Поклонська заявила, що тепер вони будуть пильніше охороняти всі музейні цінності у Криму.

ФОТО: інтернет

QHA