РІВНЕ (QHA) -

У рамках програми Міжнародного республіканського інституту IRI до Рівного прибула делегація з Маріуполя. Депутатам та чиновникам не лише розповіли, в чому Рівне досягло найбільших успіхів, але й показали місто.

У Рівному дуже пишаються оновленим ЦНАПом, у якому можна швидко та якісно отримати послуги з реєстрації майна, або паспорт, що нині користується небувалим попитом. Тому оглядали це приміщення одним із перших.

Як розповів кореспонденту QHA заступник міського голови Рівного Віталій Герман, делегації показали головні принади Рівного, а після цього вже обмінювалися думками.

— Після того, як до нас звернулися з ініціативою про приїзд гостей з Маріуполя, я про це розповів секретарю Рівненської міської ради Сергію Паладійчуку. Їхній проїзд та проживання оплачується в рамках проекту з обміну досвідом. Маріупольці також нас запросили до себе на День міста, який у них відбудеться 10 вересня. Такі зустрічі сприяють комунікації між виконавчими органами міських рад, — зазначив Віталій Герман.

Завдяки проекту IRI маріупольці вже встигли побувати у Львові, Чернівцях, Вінниці. Секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма впевнений, що подібні зустрічі краще налагоджують співпрацю між українськими містами.

— Хтось йде попереду, а хтось — позаду, і таким способом ми шукаємо спільні підходи та будемо змінювати свої міста на краще. У Рівному зокрема побачили, що тут мало МАФів, що є вільне пересування для людей, також помітили, що тут трохи вищий відсоток створення ОСББ, що прийняті програми підтримки ОСББ. Але і у нас є чим поділитися  це зокрема розгляд питань земельного характеру на комісіях. Ми це транслюємо на екрані, з фотографіями. Є в нас програма «Безпечне місто», яку в Рівному тільки розробляють. «Безпечне місто»  це встановлення «розумних» камер, які моніторять техніку та людей,  ділиться секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма,  Запрошуємо депутатів та секретаріат Рівнеради, щоб вони відвідали Маріуполь. Влаштуємо для них екскурсію, покажемо свої напрацювання, свій розвиток. І таким чином ця спільна співпраця дасть змогу йти в ногу з європейським рухом, який ми обрали.

Маріупольцям сподобалася гостинність рівнян. Степан Махсма відзначив високий рівень організації зустрічі. На його думку, подібні обміни дають можливість українським містам розвиватися одночасно.

Секретар Рівнеради Сергій Паладійчук вже погодився поїхати до Маріуполя. Він впевнений, що поїздка буде корисною у сенсі налагодження подальших відносин між містами.

— Це дуже цінний досвід. Незважаючи на те, що якось традиційно вважається, що Східна та Західна Україна відрізняються, насправді це далеко перебільшення. З приємністю дізналися, що багато досягнень є у Маріуполі, а вони багато речей оцінили у Рівному. Є багато спільних проблем. Ми зрозуміли, що ми абсолютно ідентичні між собою. Поїдемо 10 вересня до Маріуполя. У них є багато речей, яким можна повчитися, розповідає Сергій Паладійчук.

Нагадаємо, під гаслом «Схід і Захід — разом. Україна — це Європа» у Рівному відіграли спільний концерт рівненський та маріупольський оркестри.

ФОТО: cnaprv.gov.ua

QHA