СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні в окупованому Криму відбулося судове засідання у адміністративних справах проти кримських татар, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків. Про це повідомила кореспонденту QHA правозахисниця Ліля Гемеджі.

— По одиночному пікету було перенесено судове засідання з 18 жовтня на 26 грудня за нашим клопотанням у зв'язку з ознайомленням із матеріалами справи Рустема Емірсуінова. Ми виявили багато процесуальних порушень, які складені з грубими порушеннями законодавства РФ і Європейської конвенції з прав людини. Сьогодні ми заявляли ще ряд клопотань, але більша частина з них була відхилена. Лише одне клопотання про залучення правоохоронців, які брали участь у затриманні кримських татар, було підтримано «судом». Завдяки чому був допитаний співробітник поліції, який доставляв мого підзахисного до відділку поліції, і правоохоронець, який складав протокол огляду місця події, зазначила вона.

За її словами, силовики порушуючи законодавство відправили у криміналістичний центр плакати для проведення експертиз — лінгвістичної і на відповідність фарб і ватманів. У той же час, всі плакати були вилучені з порушенням законодавства РФ, тому незрозуміло, які саме були відправлені на експертизу.

На думку «суду», усіх пікетувальників об'єднувала єдина тема — «це припинити свавілля правоохоронців, спрямоване проти кримських татар».

— Суд йому присудив штраф у розмірі 10 тисяч, що для мене не стало несподіванкою. Ми не сподівалися на інший результат. У будь-якому випадку, проведення масових пікетів носить лише повідомлюваний характер. Тобто, необхідно було направити повідомлення для «місцевих» органів влади про проведення пікетів, але, у той же час, конституційний «суд» РФ і ЄСПЛ у своїх рішеннях говорять про те, що повідомлення потрібно лише для того, щоб забезпечити владі охорону громадського порядку. Але так як усі мирні пікети пройшли без порушень громадського порядку, то застосування будь-яких заходів щодо пікетувальників не мало місце, — прокоментувала рішення суду Ліля Гемеджі.

Раніше повідомлялося, що на щомісячній зустрічі громадського об'єднання «Кримська солідарність» громадські активісти та юристи офіційно оголосили про продовження марафону зі збору коштів для погашення штрафів за одиночні пікети кримських татар.

18 грудня 2017 року в окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), у ряді випадків — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, 14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Усі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA