АНКАРА (QHA) -

Платформа кримськотатарських організацій Туреччини дала свій коментар з приводу поїздок російських союзників з Туреччини до Криму, під час яких ті розповідали про визнання кримськотатарською діаспорою Туреччини анексії Криму:

— До уваги громадськості!

Російські союзники, що проживають у Туреччині, їздили до Криму із заявами про нібито визнання кримськотатарською діаспорою анексії Криму та її радість з цього приводу. Це ще раз демонструє роботу російської пропаганди.

В ці жалобні дні, коли наш народ згадує гіркі страждання, що свого часу пережив, ми вкотре переконуємося у підлості російських союзників та брехливості російської політичної пропагади. Ці союзники працюють під прикриттям таємних організацій та не мають жодного відношення до кримських татар. Вони є лише маріонетками режиму, від імені якого і говорять. Жоден чесний та совісний кримський татарин не дозволив би собі робити такого роду звернення в анексованому Криму. Організації, які захищаються брудними грішми, джерело яких нам добре відоме, ніколи не завоюють прихильності з боку кримськотатарської діаспори. Ці люди вдаються до підлабузництва, щоб завоювати собі прихильність та похвалу з боку окупантів. Це залишиться у них на совісті.

В час, коли в Криму панує несправедливість, а людські права утискаються, коли кримські татари вимушені знову полишати батьківщину через нову хвилю Депортації, коли людям забороняють навіть оплакувати померлих, стає абсолютно очевидним той факт, що злочинці, які робили подібні заяви від імені кримських татар, насправді ними не є.

Ще раз хочемо нагадати, що кримські татари ніколи не визнавали анексії та вважають Російську Федерацію країною-окупантом, а її дії антигуманними.

В річницю Депортації та геноциду кримських татар ми зі скорботою згадуємо загиблих і сподіваємося на швидку зустріч у звільненому від окупантів Криму, а союзників ворога проклинаємо!

Від імені Платформи кримськотатарських організацій  Туреччини

Член Виконавчого комітету

Адвокат Намик Кемаль Баяр

Нагадаємо, що 13 травня в Анкарі відбувся мітинг-реквієм пам'яті жертв Депортації 1944 року. Організатором мітингу виступило Товариство культури та взаємодопомоги кримських татар в Анкарі, що закликало співгромадян у Туреччині приєднатися до заходу.

QHA