КИЇВ (QHA) -

У південних областях України ускладнюється обстановка з безпекою — регіон стає «тривожним», заявила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерива Ірина Бекешкіна на презентації соціологічного дослідження «Громадська думка щодо непідконтрольного Донбасу: що змінилося?» у понеділок у Києві.

— Південні області України, особливо Одеса, стають тривожними. Причому не менше, ніж Донецька і Луганська області. І на це варто звернути увагу, — сказала експерт.

Головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав у квітні заявив, що ситуація на російсько-українському кордоні залишається «дуже тривожною».

В інтерв'ю Reuters і The Wall Street Journal він зазначив, що в Альянсі зафіксували незначні переміщення російських військ на кордоні з Україною.

— Російські війська готові, і ми вважаємо, що вони можуть досягти своєї мети за 3-5 днів, якщо їм накажуть це зробити, — стверджував генерал.

Серед можливих цілей він назвав вторгнення до Південної України для створення сухопутного коридору до Криму, а також військовий удар з Криму для захоплення Одеси або навіть налагодження зв'язку з Придністров'ям.

QHA