МОСКВА (QHA) -

Після розв'язання конфлікту на Донбасі стало ясно, що небажання Росії придивитися до себе і зрозуміти себе призвело до патологічних проявів, розплата за які може виявитися «жахливою», заявив російський поет і публіцист Дмитро Биков в ефірі «Ехо Москви».

— Якщо це «русский мир» — ось те, що діється нині на Донбасі, — то це не мій мир. І я б вважав наклепом, русофобією, наклепом на російську свідомість приписувані їй властивості російської душі, російського характеру. «Ми такі добрі, що всіх вас зараз вб'ємо», — це штамп, який до «русского мира» не має ніякого відношення, — зазначив Биков.

Він зазначає, що розплата за скоєне Росією може бути колосальною.

— Можна тільки жахатися тому, що там зараз відбувається, і думати про масштаби розплати, національної в тому числі. А масштаби цієї розплати можуть виявитися жахливими. Ми не уявляємо їх собі, бо для когось протверезіння буде дуже гірким, це буде просто трагедія. Ну а комусь доведеться відповідати за все це цілком серйозно. Тому що все хороше, що могло бути зроблено в російській історії, могло або не було зроблено, всі надії, всі ілюзії були хрест-навхрест перекреслені спочатку Кримом... Тому що саме Крим — початок Донбасу, — заявив письменник.

Він додав, що Донбас також буде згодом «дуже похмурою віхою» в історії розвитку Росії.

Як повідомляло QHA, анексувавши Крим у березні 2014 року, Москва тим самим порушила Основоположний акт про відносини НАТО і Росії, в якому мається на увазі повага суверенітету і територіальної цілісності всіх держав.

Збройний конфлікт на Сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між ЗСУ України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

QHA