СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Рішенням Київського районного суду Сімферополя адвоката Еміля Курбедінова зобов'язали ознайомитися зі справою Редван Сулейманова до 15 лютого, мотивуючи зменшення терміну на ознайомлення тим, що адвокат нібито затягує справу.

— Київський районний суд міста Сімферополя встановив мені термін для ознайомлення зі справою Редвана Сулейманова до 15 лютого, вважаючи, що я явно затягую з ознайомленням, зловживаючи своїм правом, — написав Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

Як пояснив адвокат, під час обшуку офісу при його затриманні 26 січня носії інформації з усіма кримінальними справами, які він веде, були вилучені співробітниками ФСБ, зокрема і фотоматеріали кримінальної справи Редвана Сулейманова.

У зв'язку з цим Емілю Курбедінову, який був заарештований на десять діб за адмінпорушення, перш ніж продовжувати роботу, довелося відновлювати матеріали. Однак ФСБ скористалася цією ситуацією, щоб заявити, що адвокат навмисно затягує справу.

Як повідомляло раніше QHA, 5 січня закінчився термін перебування під вартою кримського адвоката Еміля Курбедінова, який рішенням окупаційного суду був звинувачений у поширенні екстремістських матеріалів. Українською та світовою громадськістю визнано, що справжня причина арешту інша: активного захисника політв'язнів кримських татар намагаються вивести зі справи.

Нагадаємо, ФСБ Росії 10 серпня 2016 року заявила про запобігання в окупованому Криму «терористичним актам», нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Федеральна служба безпеки заявила про ліквідацію якоїсь агентурної мережі української розвідки на півострові. У справі про підготовку диверсії було затримано семеро осіб. Керівником групи був названий Євген Панов, а його спільником — Андрій Захтей.

Пізніше російські ЗМІ почали поширювати інформацію про затримання третього «диверсанта» — Редвана Сулейманова, який був нібито завербований як «агент української розвідки». Його звинувачують у тому, що він зв'язав чергову службу поліції Криму з людиною з України, яка повідомила, що на території Криму заміновано кілька стратегічних об'єктів. В результаті цього було завдано РФ, зокрема ФСБ, збитків на 3 млн рублів. За це Редвану Сулейманову загрожує 5 років позбавлення волі.

QHA