СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Жителя Криму Ебазера Куку, брата політичного в'язня Емір-Усеїна Куку, 1 листопада 2017 року співробітники поліції забрали з дому і повезли до "Управління МВС Росії по м. Ялті"

Про це повідомив сам Ебазер.

— Я прийшов додому і побачив у власному дворі незнайомих людей, деякі з них були в поліцейській формі, інші — у цивільному одязі. Мені вони сказали, щоб я взяв паспорт, одягнувся і поїхав з ними до ялтинського управління поліції, — зазначив він.

Також Ебазер розповів, що силовики привезли його в поліцію і там без пояснення причин взяли аналіз на ДНК. Після цього його сфотографували біля лінійки зросту правопорушників (провели сигналетичну фотозйомку, — Ред.).

Повідомляється, що співробітники МВС Росії хотіли взяти у кримчанина відбитки пальців, але він подзвонив адвокату. Після розмови із захисником Ебазер Куку заявив поліцейським, що вони не мають права затримувати його більш ніж на 3 години, і давати відбитки пальців без адвоката він не буде.

Ебазер зазначив, що поліцейські взяли у нього докладні письмові пояснення про те, де він був і чим займався 31 жовтня 2017 року, а також запитували про те, які в його власності є транспортні засоби, і кого він знає з учасників заборонених у РФ організацій. Після цього його відпустили додому.

Ебазер повідомив КПГ, що в поліції він побачив ще трьох кримських татар, у яких також намагалися взяти відбитки пальців і слину на ДНК.

QHA повідомляло, що у компанії "Кримгазмережі" не виключають, що пошкодження газопроводу в окупованому Криму пов'язано з підривом.

Нагадаємо, увечері 31 жовтня біля Алушти в Криму було пошкоджено газопровід (деякі ЗМІ повідомляють про пошкодження двох), через що близько тисячі людей залишилися без газу.

Крім того, з'явилася інформація про прорив ще одного газопроводу неподалік від села Запрудне в районі Партеніта, у результаті якого без газу залишилися майже 8 тисяч осіб.

Джерело: Кримська правозахисна група

QHA