КИЇВ (QHA) -

Україна закликала Організацію Об'єднаних Націй фіксувати випадки сексуального насильства на окупованих Російською Федерацією територіях Криму і Донбасу. З такою заявою виступив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на відкритих дебатах Ради безпеки ООН з торгівлі людьми в умовах збройних конфліктів.

Кислиця зазначив, що сексуальне насильство бути одним з ключових елементів ідеології та діяльності екстремістських угруповань, воно використовується як руйнівна техтіка терористичної діяльності та ведення війни.

— Я б хотів повторно озвучити звернення української сторони щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів Організації проблеми сексуального насильства на тимчасово окупованих РФ українських територіях. Особливо важливим у цьому контексті є необхідність фіксувати документально випадки сексуального насильства, оскільки на територіях, підконтрольних бойовикам, відсутні українські правоохоронні органи і неможливо збирати доказову базу про випадки сексуального насильства,  зазначив він.

Заступник міністра додав, що однією з основних проблем у даному питанні є заниження даних сексуальних злочинів в зонах конфлікту, в першу чергу через стигматизацію, страх відплати, відсутність доступу для моніторингу правозахисників.

Кислиця закликає світову спільноту звернути увагу на те, що «поряд із забезпеченням психологічної, соціальної, медичної підтримки жертв торгівлі людьми і сексуального насильства не менш важливою є боротьба із безкарністю».

Як раніше повідомлялося, в резолюції № 1325 (2000) Ради Безпеки ООН підкреслюється важливість забезпечення рівноправної, всебічної та активної участі жінок у запобіганні та врегулюванні конфліктів, світобудівництва і підтриманні миру. Резолюція №1820 підсилює положення резолюції №1325, акцентує увагу на тому, що сексуальне насильство в умовах конфлікту є військовим злочином, і вимагає, щоби сторони збройного конфлікту негайно вжили належних заходів для захисту цивільних осіб від сексуального насильства, включаючи роз'яснювальну роботу з військовослужбовцями та застосування дисциплінарних заходів.

ФОТО: інтернет

QHA