ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 1 грудня, під стінами львівської мерії на мирну акцію протесту зібрались обурені учасники АТО та громадські активісти, які вимагають покарати винних у тому, що вчора на Безпековому форумі у Львові було презентовано карту України з "Донецькою" та "Луганською Народними Республіками". 

— Якщо вже у Львові, де високий рівень патріотизму та самосвідомості, таке відбувається, то що ми хочемо від російської пропаганди та сепаратистів? Вже у культурній столиці України такі речі проходять. Я не хочу гадати: випадковість це чи навмисне. Є порушення і винні мають нести за це відповідальність,  — зазначив учасник АТО Володимир Шамрай.

У ході акції активісти передали до мерії своє офіційне звернення, де йшлось про таке:

— Навряд чи хтось зможе заперечити, що Україна є цілісна, неподільна, суверенна держава. А тимчасово окуповані території будуть звільнені від окупантів та їхніх посіпак. Ми, ті, хто стояли і стоїмо на Сході України, борючись з російськими регулярними військами та їхніми найманцями. Вкрай розлючені тим несподіваним фактом, який став для нас, як «ніж у спину» від тих людей, які позиціонують себе патріотами. На Безпековому форумі у Львові організатори презентували карту України, де замість позначок про зону антитерористичної операції та окупованих територій Донецької та Луганської областей були позначені як «People’s republic’s of Donetsk and Luhansk», що апріорі є визнанням цих республік. Ми, учасники АТО, не здалися, для нас справа честі та гідності відстояти українські рубежі. А тих, хто віддає території своєї країни задля незрозумілих цілей або політичного піару, чекає смітник історії. Тому ми наполягаємо на притягнені на відповідальності осіб, які Львові є апологетами гібридної війни проти України та українців.

Присутній на заході ветеран АТО Михайло Єдинак не знаходить слів, аби описати ситуацію:

— Обурення... дуже сильне обурення. Як так можна взяти і "віддати" сепаратистам шмат нашої землі, за який ми стільки часу воюємо й калічимось?!..

Після передачі зверення до Львівської міськради активісти мирно розійшлись. 

У оргкомітеті Львівського безпекового форуму скандальну карту називають не інакше як провоказцією та намаганням зірвати захід. 

QHA