КИЇВ (QHA) -

У рамках інформаційної кампанії «FIND & FREE» 27 вересня під посольством Росії в Києві пройде п'ятнадцята акція «Де Ервін?».

Про це повідомляється на сторінці організації "Крим SOS" у Фейсбук.

Під час акції активісти покажуть перформанс «Дзиґа в голові», під час якого розкажуть, що відчувають родичі викрадених і зниклих людей в анексованому Криму.

— Що в голові людини, яка прагне знайти своїх рідних і близьких — жертв насильницьких зникнень? Активісти представлять акцію «Дзиґа в голові» — візуалізацію думок тих, хто не прийняв втрату близьких, хто знаходиться у процесі пошуку — непереборному, хворобливому і нескінченному, — йдеться на сторінці заходу.

Нагадаємо, акція «Де Ервін?» у підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше була проведена 25 липня минулого року. З тих пір вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями.

Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень. За три роки анексії 43 особи зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 19 не знайдені та вважаються зниклими, шестеро знайдені мертвими, двоє людей були виявлені в місцях обмеження свободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.

З дня зникнення 31-річного Ервіна Ібрагімова — члена Виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, екс-депутата Бахчисарайської міськради, члена регіонального Меджлісу пройшло більше року. Ервін був викрадений у Бахчисараї 24 травня 2016 року біля 23:00. 26 травня 2016 року прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за фактом зникнення Ервіна Ібрагімова.

QHA