НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Кілька десятків активістів зібралися біля будівлі посольства Росії в Сполучених Штатах Америки 31 грудня з гаслами про звільнення затриманого окупантами в Криму українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляється на сторінці в Фейсбук «Free Oleg Sentsov».

— Олеже, про тебе думають у Нью-Йорку і чекають твого звільнення!

Наш маленький, але дружний flashmob на підтримку незаконно засудженого Олега Сенцова біля порога російського консульства в Нью-Йорку.

Спасибі всім, хто прийшов!

Також активісти висували гасла підтримки кримських татар — заступників голів Меджлісу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Як повідомляло раніше QHA, 15 грудня Олега Сенцова у російській колонії в місті Кірово-Чепецьк відвідав адвокат Дмитро Дінзе. Кінорежисер розповів адвокату, що під час ув’язнення продовжує старанно працювати — вже написав 5 сценаріїв для нових картин і одну повість.

Нагадаємо, у травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати із слідством і отримали по сім років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

ФОТО: Free Oleg Sentsov

QHA