КИЇВ (QHA) -

Під посольством Росії в Києві пройшла вже шістнадцята щомісячна акція «Де Ервін?» на підтримку безвісти зниклих в анексованому Криму людей. Її мета — привернути увагу як України, так і країни-окупанта до зниклих кримчан.

Вже більше року активісти намагаються різними способами розповісти про викрадення в Криму. З початку анексії 45 осіб зазнали насильницьких зникненням, з яких тільки 19 були звільнені, 7 — знайдені мертвими, і ще 2 виявлені в місцях несвободи.

— Ми дуже раді, що нарешті є хороші новини, і що сьогодні повертаються Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз. Проте, ми виходимо і говоримо про зниклих безвісти. За політичними в'язнями є списки, ми знаємо їх імена, за що вони засуджені та що з ними відбувається, а за викраденим ми не знаємо, що з цими людьми. Зараз ми знаємо про 16 зниклих, про долю яких нічого не відомо. Ми вимагаємо зняти всі звинувачення з політичних в'язнів, знайти і звільнити викрадених, і пояснити, чому їх взагалі викрадали, — розповіла заступник координатора «Крим SOS» Євгенія Андреюк, передає кореспондент QHA.

Кожен раз активісти приходять під стіни дипвідомства з новим перформансом. Однак цього разу, крім табличок з іменами зниклих, вони запросили також перекладача жестової мови, який перекладав все, сказане на акції.

— Кожного разу ми намагаємося максимально доступно і всіма можливими способами показати посольству РФ, що ми хочемо. Ми малювали різні плакати, відправляли офіційні запити, і сьогодні спробували ще ось таким способом. Сподіваємося, вони зможуть зрозуміти хоч так, якщо по-іншому не можуть, — зазначила Андреюк.

Вона також розповіла про нові деталі викрадення Ескендера Апселямова, які свідчать про те, що російські правоохоронні органи причетні до його зникнення, і проводили за ним стеження.

Крім того, родичі зниклого у 2014 році Лемара Алядінова отримали офіційну відповідь від так званого кримського «МВС» про те, що тіло Лемара було знайдено ще три роки тому в Ялті.

Варто зазначити, що акція «Де Ервін?» у підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше була проведена 25 липня минулого року. З тих пір вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень. За три роки анексії 45 осіб зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 19 не знайдені та вважаються зниклими, шестеро знайдені мертвими, двоє людей були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.

На підставі проведеного аналізу у 36 випадках виявлені факти, що вказують на участь державних органів РФ у вчинення цих злочинів. У більшості випадків такі справи не розслідуються не тільки владою РФ, але й українською стороною.

Нагадаємо, з дня зникнення 31-річного Ервіна Ібрагімова — члена Виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, екс-депутата Бахчисарайської міськради, члена регіонального Меджлісу, минуло більше року. Ервін був викрадений у Бахчисараї 24 травня 2016 року близько 23:00. 26 травня 2016 року прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну провадження за фактом зникнення Ервіна Ібрагімова.

QHA