КИЇВ (QHA) -

Вибухи, постріли, димова завіса — більше півгодини нацгвардійці відбивають наступ противника.

Вчора відпрацьовували сценарій "дії роти оперативного призначення в обороні".

На полігоні задіяні танки, артилерія і засоби ППО.

— Противник може піти в атаку в будь-який момент і будь-яким складом. Це може бути як бандформування, так і група або рота. Тому ми готуємо солдатів до будь-яких завдань, розповідає начальник управління бойової спеціальної підготовки Нацгвардії генерал-майор Олег Гарчу.

Він розповів, що у складі бригади швидкого реагування є багато військовослужбовців, що вже побували у зоні АТО.

Командир відділення Святослав (не захотів називати прізвище, — ред.) до початку військових дій на Сході України працював інженером. 2014 року вирішив встати на захист своєї батьківщини і піти воювати.

Встиг побувати в боях у Слов'янську і Станиці Луганській. Він каже, що завдяки регулярним навчанням бійці навчаються працювати чітко і злагоджено, розуміти і відчувати один одного, адже дуже часто під час бою можна просто не почути необхідну команду.

— Головне завдання цих навчань це об'єднання підрозділу. Коли ми довго тренуємося, ми краще розуміємо, кому яка роль відводиться, хто що повинен робити. Ми діємо, як єдине ціле, ділиться Святослав.

Особливостями функціонування так званої "Бригади майбутнього" поділився з присутніми журналістами начальник управління бойової спеціальної підготовки Нацгвардії генерал-майор Олег Гарчу:

Система управління і механізм прийняття рішень в умовах бою тут кардинально відрізняється від того, яке використовують в українській армії, адже у його основі модель армійських підрозділів передових країн світу. "Бригаду майбутнього" тренували інструктори різних підрозділів України, Грузії та Ізраїлю. Особливу увагу приділили вогневій, інженерній, тактичній, медичній та фізичній підготовці.

Журналістам розповіли, що рішення про створення бригади швидкого реагування у складі НГУ було ухвалене 25 травня 2015 року. Основна мета створення бригади нового зразка полягала у необхідності оперативно переходити від розв'язання конфліктів низької інтенсивності до ведення бойових дій в усіх їхніх проявах.

Оргштатна структура бригади швидкого реагування відповідає стандартам НАТО. Комплектуються штатні підрозділи виключно контрактниками.

Підрозділ не має аналогів в Україні. До складу бригади входять штурмові, танковий батальйони і артилерійська батарея. Також є підрозділи безпілотної авіації, розвідки, зв'язку та логістики.

Про особливості процесу підбору персоналу кореспонденту QHA розповів командир 1-го батальйону оперативного призначення Ігор Волинець.

— Цей батальйон дійсно особливий. Відбираючи бійців, ми приділяли увагу не так фізичним даним, як моральними і діловими якостям. Вони всі доповнюють одне одного, і це робить взвод справжньою бойовою сім'єю,  наголосив офіцер.

На полігоні розповіли, що особливу увагу приділили і бойовому спорядженню, а також новій польовій уніформі солдатів. Її особливістю є те, що уніформу зробили в Україні, вона набагато зручніша і практичніша за попередню.

Нова форма складається із 6 спеціальний шарів. Це і зручна термобілизна, і флісовий костюм, і водонепроникний прошарок. Крім того, форма дуже якісна і в умовах війни може прослужити більше 3 років, повідомив начальник речей служби військової частини 3018 майор Денис Мішанський.

Комплексні заняття підрозділу проводитимуться регулярно, а у зв'язку із загостренням ситуації на Сході України бійці незабаром готуються виконувати обов'язки у зоні АТО.

Олександра Панкевич

QHA