ПАРИЖ (QHA) -

Петицію на підтримку українського режисера Олега Сенцова, яка містить вимогу його негайного звільнення, підписали вже 2 тисячі осіб.

— Сьогодні Мішель розраховує на вас. Мішель Єльчанінов потребує вашої допомоги з петицією "Vladimir Poutine: Il faut liberer d'urgence Oleg Sentsov". Мішель і 1710 учасників цієї кампанії розраховують на вас сьогодні, звернулися підписанти петиції та її ініціатор філософ, головний редактор журналу "Philosophie magazine" Мішель Єльчанінов.

Автори документа звертаються до тих, хто "любить кіно, футбол і демократію ... або, принаймні, одне з трьох", і нагадують футболістам, уболівальникам, глядачам, які збираються на ЧС-2018, що "в Росії вільна преса це не правило, а виняток. Корупція є всюди. Судова система не є незалежною. Політична гра це фікція, оскільки опозиційні партії переслідуються і не можуть брати участі у виборах. Цензура панує в культурній сфері. Офіційні опозиційні діячі, зокрема Борис Нємцов у лютому 2015 року, вбиті. Журналісти та неурядові організації перебувають під постійним тиском".

Напередодні, швидше за все, переобрання Володимира Путіна і великого футбольного чемпіонату пора дати йому (Сенцову,  ред.) волю, зазначено у петиції, яку може підписати кожен.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що французькі письменники, працівники культури, дипломати, журналісти підписали колективний лист на захист і з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова, незаконно заарештованого і засудженого до 20 років в'язниці у Росії.

Зокрема серед тих, хто підписався є режисери Мішель Азанавічус, Тоні Маршалл і Бертран Таверньє.

QHA