СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Російська влада в анексованому Криму зробила перевірки в будинках кримських татар обов'язковими.

Про це йдеться у відповідному документі.

Відзначається, що "Міністерство внутрішньої політики, інформації та зв'язку" окупованого РФ Криму з метою аналізу суспільно-політичної ситуації в окупованому РФ Криму просить забезпечити:

1. Моніторинг та припинення фактів муніципальних контрактів з юридичними особами та індивідуальними підприємцями, які є організаторами масових протестних заходів.

2. Моніторинг громадських об'єднань і неформальних спільнот, що володіють мережею територіальних підрозділів із загальною кількістю учасників не менше 50 осіб.

Документ фактично говорить про продовження політики усунення всіх форм громадянської активності в окупованому РФ Криму, включаючи цивільних активістів руху "Кримська солідарність", "Бизим балалар" (з кримськотатарської "Наші діти"), блогерів і приватних підприємців, які підтримують сім'ї політичних в'язнів та інші форми протестної активності.

Відзначається, що даний документ поширювався через офіційні канали шляхом розсилки до регіональних адміністрацій від імені першого заступника так званого "міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язку республіки Крим".

Раніше QHA повідомляло, 8 листопада в Криму пройшли обшуки в будинках кримських татар. Кількох з них затримали, а також вилучили телефони. Одного з затриманих — Сейтумера Сейтумерова — відвезли до поліції міста Бахчисарая. Він відомий як фотограф, економіст і адміністратор кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Марлен (Сулейман) Асанов.

Суд за "справою" Сейтумерова призначили на 14:00, однак пізніше його перенесли на 15:20.

Відомо також про обшук у смт Кіровське, по вул. Шкільній, у будинку голови регіонального меджлісу Екрема Абдульватова. У нього також вилучили телефон і ноутбук.

Силовики також обшукали будинок активіста Алімдара (Руслана) Нарімановича Белялова, якого оштрафували за активну позицію та висвітлення подій у Криму (зокрема, обшуків і затримань у Бахчисараї 11 жовтня 2017 р.). Під час обшуку у нього вилучили велику суму грошей: 3000 доларів і 60 000 рублів без складання відповідного протоколу.

До районного відділення забрали п'ятьох працівників громадського харчування, які працювали у Белялова. Це Зекерьяєв Асан Расимович, Зекерьяєв Алім Айдерович, Абдураманов Ресуль Фарикович, Ісаєв Мустафа Рамазанович, Умеров Амет Халилович. У всіх намагалися взяти зразки ДНК і відбитки пальців. До деяких з них була застосована фізична сила.

Джерело: КримСОС

QHA