КИЇВ (QHA) -

Координаційна Рада організації вимушених переселенців з Криму заявила про непрозорість конкурсу на обрання директора ДП «Кримський дім» і звинуватила Міністерство культури у порушенні українського законодавства. Відповідну заяву оприлюднило інформаційне агентство «Голос Криму».

Представники Координаційної ради відзначають, що під час проведення конкурсу були порушені Закони України «Про культуру» та «Про запобігання корупції», зокрема, етап «надання кандидатами документів» почався раніше етапу «формування конкурсної комісії», а термін подачі кандидатами документів закінчився через три дні після формування складу комісії. Дані факти, на думку переселенців, вказують на необ'єктивність конкурсної комісії, яка, ймовірно, формувалася під конкретного кандидата.

Також у заяві порушене питання про включення до конкурсної комісії співзасновника ГО «Крим SOS» Таміли Ташевої. Ташевій приписують приватний інтерес в обранні нового директора і звинувачують її організацію в тому, що з 2015 року по теперішній час «Крим SOS» безкоштовно займає приміщення у ДП «Кримський дім».

Крім того, представники організацій переселенців з Криму вказали і на той факт, що на сайті Міністерства культури досі не оприлюднені документи кандидатів на посаду директора «Кримського будинку», що свідчить про непрозорість та необ'єктивність конкурсу.

Повний текст заяви можна подивитися тут.

Нагадаємо, 31 січня були визначені чотири основних претенданти на посаду директора державного підприємства «Кримський дім»: Баталова Ельзара Халітівна, Зайцева Юлія Павлівна, Кариков Джеміль Енверович та Сеїтаблаєв Ахтем Шевкетович.

Як повідомляло QHA, державне підприємство «Кримський дім» було створене 2014 року з метою забезпечення політичних, інформаційних, освітніх, наукових, культурних і духовних потреб корінних народів та національних меншин анексованого Криму. Виконуючим обов'язки директора був призначений Олексій Скорик. Урочисте відкриття кримського культурного простору відбулося 27 лютого 2016 року.

QHA