КИЇВ (QHA) -

Більшість переселенців з окупованих територій, а також жителі населених пунктів на лінії розмежування зазнають труднощів з пошуком роботи. Про це розповіла представник Центру соціальної адаптації людей, які постраждали від АТО у м. Маріуполь, Марина Пугачова на круглому столі у Києві, передає кореспондент QHA.

Про такі дані свідчать результати опитування серед переселенців, які проживають у Маріуполі або області. Саме дослідження стосувалося трьох соціальних груп — ВПО, які переїхали до міста з села; ВПО, які переїхали до міста з інших окупованих міст, і жителі населених пунктів на лінії розмежування.

Як розповів експерт, переселенці із сільської місцевості не можуть знайти собі роботу в місті, тому що їх спеціалізація пов'язана з сільськогосподарськими роботами.

— Таким чином, багато хто не має постійної роботи. Серед тих, хто приїхав з села, 18% мають тимчасову роботу, 59% мають постійну роботу. Крім того, 20,7% переселенців мають вищу освіту, але так як вона пов'язана із сільськогосподарською роботою, у місті вони влаштуватися не можуть. Всього планують повернутися додому 85,8%, так як інтеграція неможлива, якщо у людини немає роботи, — розповіла Пугачова.

Що стосується переселенців з міст, то найбільше до Маріуполя переїхали жителі Донецька. Серед них найпопулярніша спеціалізація — це шахтар, і на новому місці вони теж не можуть знайти роботу.

— При цьому 63,3% мають вищу освіту, і вони також мають труднощі з пошуком роботи. Серед них готові почати свою справу 39,6%. Найбільше відчувають труднощі з пошуком роботи шахтарі, банківські службовці, вчителі та економісти, — повідомила експерт.

У свою чергу, серед жителів населених пунктів на лінії розмежування 70% не мають роботи. При цьому 53,7% хочуть зайнятися своєю справою, а 43,6% готові відвідувати семінари, щоб отримати додаткові знання, проте з них тільки 8% мають можливість їздити до міста, щоб відвідувати їх.

Як впевнена Пугачова, щоб поліпшити цю статистику, у місті повинна існувати програма перекваліфікації, а в селищах на лінії розмежування повинні проводитися місцеві семінари.

QHA