КИЇВ (QHA) -

Однією з найважливіших проблем переселенців з тимчасово окупованих територій і учасників АТО є придбання житла. Найчастіше цій категорії населення складно підтримувати кредит на сотні тисяч гривень.

Для того, щоб вирішити житлове питання ВПО і ветеранів АТО, Кабінет міністрів і громадські активісти розробили законопроект №4550, який надасть цій категорії громадян право на 50%-у компенсацію вартості житла.

— Це програма пільгового кредитування та пільгового житла. Вона є економічно ефективною, оскільки свої кошти люди будуть вкладати в різні будівельні проекти, тим самим розвиваючи цю галузь. Крім того, через податки у державу повертається більша сума, ніж та, яку вона виділяла, розповів на прес-конференції заступник голови державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Євген Ісаєв, передає кореспондент QHA.

За його словами, на сьогодні ми зіткнулися з кричущою потребою у забезпеченні житлом АТОвців і переселенців. Саме тому механізм, який описується у законопроекті, має бути задіяний. При цьому експерт зазначив, що подібне вирішення житлової проблеми не є чимось новим. Такий досвід вже є у Харкові.

— Харків приймав окрему програму, яка передбачала до 30% державної компенсації, брала з міського бюджету ще 20%, і виходили ці 50%. Це децентралізація в дії, пояснив Ісаєв.

Як вважає лідер ГО «Кримська діаспора» Анатолій Засоба, дана законодавча ініціатива дозволить сформулювати стратегію роботи з переселенцями, оскільки більшість із них зараз гостро потребує інтеграції у місцеві громади.

— Було проведено опитування серед 2500 переселенців, і 75% з них не планують повернення до рідних міст протягом п'яти років. У цих людей маленькі діти, які ходять до шкіл і дитячих садків, вони починають відкривати тут свої справи і впроваджуються у місцеві громади,  сказав Засоба.

Він зазначив, що переселенців і ветеранів АТО треба сприймати як додатковий ресурс і стимулювати їхню економічну активність, чому сприятиме кредит на другу половину вартості житла.

Народні депутати повинні проголосувати за законопроект №4550 сьогодні, 23 лютого. Для того, щоб залучити до нього більше уваги, у соціальних мережах зараз проходить акція — небайдужі користувачі поширюють хештег #підтримую4550.

ФОТО: інтернет

QHA