ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Про труднощі життя в окупованих населених пунктах Маргарита Леонова знає не з чуток. У 2015 році в будинок, де перебували діти жінки, потрапив снаряд. Двоє з трьох дітей отримали травми.

Рятуючись від обстрілу, сім'я переїхала з Донецької області спочатку в Дніпро, а потім в Запоріжжя. Однак допомоги з боку держави Маргарита не отримує.

- Державну допомогу я не отримую з листопада минулого року. Причина - мої документи втратили на шляху з Дніпра до Запоріжжя. Хоча в Дніпрі мені відповідають, що всі необхідні для отримання допомоги документи вони передали в Запоріжжя ще 13 грудня. А на роботу я влаштуватися не можу, оскільки маю трьох маленьких дітей, - розповідає переселенка.

Згідно з постановою Кабміну, переселенці з тимчасово окупованих територій мають право на щомісячну адресну грошову допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг. Для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) ця допомога становить 884 гривні, для працездатних - 442 гривні.

- У Запоріжжі діє обласна програма, яка називається «Назустріч людям». Вона працює до 2019 року. Для того, щоб нею скористатися, потрібно принести паспорт, свідоцтво про народження дітей, ідентифікаційний код, довідку про те, що сім'я перебуває на обліку. Мінімальний розмір допомоги - 1500 гривень, а максимальний - понад 5 тисяч, - каже Катерина Кривошей, заступник директора Департаменту соцзахисту населення ЗОДА.

Допомогу переселенцям надають і волонтерські організації. Вони підтримують внутрішньо переміщених осіб не тільки грошима, а й безкоштовними психологічними консультаціями.

- Усі ці громадські організації мають ряд грантів, які передбачають надання грошової допомоги на лікування, одяг і продукти харчування, - стверджує Ольга Полковника, директор Департаменту соцзахисту населення ЗОДА.

Право на отримання державних пільг на оплату комунальних послуг мають інваліди АТО, учасники бойових дій та члени сімей загиблих. Інваліди отримують 100% пільги на оплату послуг ЖКГ, учасники бойових дій - 75%, члени сімей загиблих учасників АТО - 50%. Компенсацію передбаченого державою безкоштовного проїзду інвалідів війни й учасників бойових дій покладено на місцеві бюджети.

ФОТО: Запорізький медіа-центр

QHA