МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Сьогодні у Маріуполі відбувся випускний першої групи проекту "Ластівка", під час якого офіцери патрульної поліції добровільно навчалися мові жестів. У рамках проекту патрульні прослухали курс з етики роботи з людьми з інвалідністю та вивчили основи дактильного жестового алфавіту. Ініціатором проекту виступила маріупольська активістка і глава фонду "Довіра" Анжела Тимченко.

— Це перший у Донецькій області проект зі зближення патрульної поліції з людьми з вадами слуху, випускниками якого стали 15 патрульних, — розповідає Тимченко.

За час проекту, патрульні офіцери отримали базу для подальшого самостійного вивчення жестової мови. Уроки проходили разом з вихованцями Обласної школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом протягом місяця. Діти з інвалідністю розігрували разом з поліцейськими сценки жестовою мовою, а згодом стали екзаменаторами, які оцінювали патрульних.

Сьогодні на урочистому випускному активісти разом з організатором проекту Анжелою Тимченко вручили поліцейським спеціально розроблені короткі методичні посібники з жестової мови і шеврони з логотипом проекту. І разом з дітьми з вадами слуху поліцейські "заспівали" пісню на мові жестів.

На цьому проект не закінчується, в планах організаторів навчити ще більше поліцейських, а міська рада за прикладом патрульних розпочала навчання жестовій мові своїх соціальних працівників.

QHA