МОСКВА (QHA) -

До Держдуми Росії внесли законопроект про громадянство для тих жителів окупованого Криму, які на момент окупації не перебували на півострові і не потрапили під масову примусову роздачу паспортів у 2014 році. Про це сьогодні, 5 березня, заявили у прес-службі парламенту країни-окупанта.

Згідно з інформацією російських ЗМІ, на території півострова чимало людей ще продовжують жити без російських паспортів. Йдеться приблизно про 5,4 тисячі осіб. Ці люди тепер «отримують громадянство на загальних підставах». Їм російські депутати хочуть забезпечити спрощений порядок отримання паспорта.

Однак процедура і не передбачає автоматичного визнання таких жителів Криму громадянами країни-окупанта. Вони можуть лише отримати право подавати заяви на отримання громадянства без необхідності дотримання положення закону про обов'язкові п'ять років безперервного проживання в країні або здачі іспиту на знання російської мови.

Цією ж спрощеною схемою зможуть скористатися і ті, хто раніше відмовився вступати до громадянства РФ, а це близько 3,5 тисячі осіб. Ще від 100 до 300 тисяч до цих пір не визначилися і не стали писати заяви ні про відмову від російського паспорта, ні про його здобуття.

Раніше повідомлялося, що окупанти продовжують процес заміщення населення Криму, яке проживало на півострові до 2014 року.

QHA