КИЇВ (QHA) -

Глава Верховної Ради України Андрій Парубій переконаний, що військові моряки повернуть Крим Україні та відновлять українські військово-морські бази на півострові. Про це йдеться в його привітанні до Дня військово-морських сил ЗСУ, розміщеному на сайті Верховної Ради.

Андрій Парубій нагадав про повстання українських військових моряків на кораблі СКР-112 у липні 1992 року. Тоді військові моряки склали присягу на вірність Україні, але піддавалися тиску і переслідуванню з боку командування Чорноморського флоту, яке було вірне Москві.

21 липня 1992 року капітани, які склали присягу на вірність Україні, зустрілися з особовим складом корабля СКР-112 і закликали моряків підняти на судні державний синьо-жовтий прапор і перейти до ВМС України.

— Однак росіяни не захотіли відпустити СКР-112. Почалися переслідування і перестрілка між кораблями, були задіяні навіть військові літаки. І тільки завдяки мужності та відданості присязі та Україні сторожовий корабель СКР-112 підняв український державний прапор і перейшов до складу Військово-Морських Сил України, — зазначив Парубій.

Він зазначив, що ця подія стала символом народження нового військово-морського флоту України.

Нагадаємо, сьогодні, 2 липня, в Україні відзначають День військово-морських сил країни.

ФОТО: інтернет

QHA