КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, що у держбюджеті 2018 року закладено близько 80 мільйонів гривень на виплату пільг українським сім'ям політичних в'язнів. Про це він розповів кореспонденту QHA.

— Здається, у фонді передбачено близько 80 мільйонів гривень, якщо я не помиляюся, і цими грошима буде розпоряджатися МінВОТ. З фонду соціальної допомоги політв'язнів Кремля буде надходити допомога сім'ям, політичних в'язнів, а також кошти на їх правовий захист. Якщо чесно говорити, то це не той обсяг, який кардинально змінить ситуацію з правами людини в окупованому Криму. До того ж, у фонді передбачені гроші не тільки на Крим, але і на Донбас. А після розподілу всіх коштів соціальна допомога буде не такою істотною. Головне, щоб цих грошей вистачило на допомогу двом категоріям — хворим дітям і на надання правової допомоги політв'язням, щоб компенсувати витрати на адвокатів. І таким чином держава зможе хоч якось полегшити життя людям, які постраждали від російських репресій на півострові, розповів Рефат Чубаров.

13 липня Мустафа Джемілєв вніс до парламенту законопроект про підтримку політичних в'язнів. Згідно із законопроектом, політичними ув'язненими вважаються особи, які були позбавлені особистої свободи за політичними мотивами і рішеннями органів влади РФ у зв'язку з їх суспільною або політичною діяльністю, спрямованою на відстоювання територіальної цілісності України.

Також він передбачає щомісячну соціальну допомогу для політв'язнів у Криму, на Донбасі та в Росії в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

У законопроекті йдеться, що соцвиплати політв'язням у 2018 році обійдуться українському бюджету у 4,5 мільйона гривень для виплати допомоги 50 особам.

QHA