КЕРЧ (QHA) -

Військові окупанти з РФ 5 травня у Керчі провели репетицію параду, який відбудеться 9 травня.

Журналісти місцевого видання зазначили, що на репетиції парадом командував полковник російської армії Олександр Саєнко, який до 2014 року командував 501-м Окремим батальйоном морської піхоти ВМС України (Керч), а з початком окупації Криму зрадив присягу Україні і перейшов на бік агресора.

На даний момент у прокуратурі України щодо Саєнка відкрито кримінальне провадження за статтею 408 КК України (дезертирство). Стверджується, що він мав можливість залишити Крим разом зі своїми товаришами по службі, однак не вийшов на зв'язок. За деякий час стало відомо, що він почав служити в російську армію.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, кримський гарнізонний військовий «суд» виніс обвинувальний вирок військовослужбовцю військової частини Чорноморського флоту окупантів капітану Роману Брекуну за публічну образу представників влади.

Слідство встановило, що Брекун, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, спровокував конфлікт зі співробітниками питного закладу в Євпаторії, а після того, як на місце прибули російські поліцейські, він почав  публічно
нецензурно ображати їх.

Співробітникам агентства QHA вдалося виявити цього військовослужбовця російської армії у списку «Миротворця» як зрадника України, який перейшов на бік окупантів Криму. На сайті стверджується, що Брекун в армії РФ обійняв ту саму посаду, яку до своєї зради обіймав у ЗСУ.

ФОТО: krymr.org

QHA