СТРАСБУРГ (QHA) -

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів.

За прийняття документу проголосували 82 депутати, 11 проти, 17 утрималися.

Повідомляється, що Асамблея звернулася до України з вимогою в обов'язковому порядку врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, куди раніше був спрямований закон «Про освіту».

Рішення ПАРЄ досить жорстко засуджує те, що Верховна Рада прийняла закон «Про освіту», змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин.

Щоб зробити закон «гнучкішим» Асамблея в резолюції прописала ряд принципів, які «повинні служити орієнтиром для зацікавлених сторін з метою досягнення більш узгоджених домовленостей».

Зокрема ПАРЄ рекомендувала українській владі переглянути питання мов меншин в освіті, грунтуючись на гнучкій моделі двомовної освіти для всіх осіб, що належать до корінних народів України та національних меншин, щоб не було дискримінації. Вказується, що на практиці можливим орієнтиром може бути не менше 60% навчальних програм українською мовою і до 40% — мовами національних меншин.

Нагадаємо, парламентська асамблея Ради Європи проводить на осінній сесії термінові дебати по статті 7 українського закону «Про освіту» за запитом угорських депутатів.

З приводу обговорення українського закону рішення не було прийняте відразу, оскільки противники його розгляду заявляли, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що результати експертизи Венеціанської комісії та підсумки переговорів з європейськими партнерами будуть враховані у новій редакції закону про повну загальну середню освіту.

Джерело: Європейська правда

QHA