ВАТИКАН (QHA) -

Папа Римський Франциск у своєму традиційному різдвяному посланні "До міста і до світу" молився за мир для України.

Понтифік назвав українців дітьми Ісуса, що потерпають від насильства.

— Бачимо Ісуса у дітях, які разом зі своїми сім'ями потерпають від насильства, породженого конфліктом в Україні, і від його серйозних гуманітарних наслідків, і молимося за те, щоб Господь скоріше дарував мир цій дорогій країні, сказав Папа Франциск, виступаючи в полудень 25 грудня з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані.

У своєму посланні глава католицької церкви закликав молитися за мир і докладати зусиль для його встановлення.

— Сьогодні, коли над світом дмуть вітри війни, а вже неактуальна модель розвитку і далі породжує загальнолюдську, громадську та екологічну деградацію, Різдво заново повертає нас до знаку Дитини, запрошує розпізнати Його в обличчях дітей, сказав Папа Франциск, кажучи про жителів країн, де не припиняються конфлікти, зокрема Святої Землі, Близького Сходу, низки африканських країн, Венесуели та України.

Як повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко привітав український народ із католицьким Різдвом.

Глава держави побажав українцям міцного здоров'я, миру і достатку.

Громадян України, а також іноземних друзів України, які святкують Різдво в ніч з 24 на 25 грудня, привітав і голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.

Нагадаємо, Україна вперше цього року на державному рівні святкує католицьке Різдво.

Як писало QHA, 29 листопада президент Петро Порошенко підписав закон про введення вихідного дня 25 грудня на католицьке Різдво.

Раніше Верховна Рада підтримала законопроект про введення вихідного дня 25 грудня. Законопроект вніс голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

QHA