КИЇВ (QHA) -

Одному із затриманих у Криму за так званою справою «українських диверсантів» Євгену Панову відмовили в порушенні кримінальної справи щодо застосування проти нього катувань. Про це розповіла адвокат Ольга Дінзе на прес-конференції в Києві, передає кореспондент QHA.

За її словами, Панов стверджує, що після затримання протягом трьох днів до нього застосовувалися тортури.

— Весь цей час з моменту його фактичного затримання, з 7 по 10 серпня, на його голові був чорний мішок, та осіб, які застосовували тортури, він не бачив. Але це дійсно були жорстокі тортури: його підвішували на наручниках, катували електричним струмом, били. У даний час він проходить лікування в СІЗО, — розповіла Дінзе.

При цьому вона зазначила, що постанова про відмову в порушенні кримінальної справи була винесена 10 лютого, однак про це стало відомо тільки на минулому тижні.

— У матеріалах дослідчої перевірки зазначено, що слідчий опитав адвоката, яка здійснювала захист Панова відразу після його затримання. Вона розповіла, що не володіє спеціальними знаннями, а сам Панов про тортури їй не повідомляв, тому вона не може нічого сказати про це. Але Євген сказав, що він говорив адвокату про тортури, — повідомила Дінзе.

Також адвокат зазначила, що співробітник ФСБ, який опитував Панова, бачив у нього розсічення на обличчі, проте ніяк не прокоментував цей факт, і тільки повідомив, що йому Панов також не говорив про тортури.

— У рамках перевірки також був опитаний фахівець-медик, який, не оглядаючи Євгена, пояснив, що, судячи з протоколів допиту, в яких описані тілесні ушкодження Панова, його не підвішували, а тілесні ушкодження були отримані під час затримання, — заявила вона.

Ольга Дінзе вважає, що дана перевірка була неповною, оскільки в її рамках не була проведена судово-медична експертиза з оглядом особи, а слідчий не спілкувався з Пановим особисто.

— Слідчим органом були прийняті всі заходи для того, щоб ця кримінальна справа не була порушена. Ми маємо намір оскаржити постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, — резюмувала адвокат.

Нагадаємо, ФСБ Росії 10 серпня 2016 року заявила про запобігання в окупованому Криму «терористичних актів», нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. РФ заявила про ліквідацію якоїсь агентурної мережі української розвідки на півострові. У справі про підготовку диверсії були затримані сім осіб. Керівником групи був названий Євген Панов, а його спільником — Андрій Захтій.

На початку березня підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя за клопотанням слідчого на три місяці — до 7 червня 2017 року — продовжив арешт Панову та Захтею.

ФОТО: інтернет

QHA