СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Суд над політичним в'язнем у сфабрикованій «справі Хізб-ут-Тахрір» Сейраном Салієвим відбудеться 21 грудня.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила його дружина Муміна Салієва.

Нагадаємо, декількома днями раніше син кримськотатарського активіста — Саліх написав батькові зворушливого листа.

— Істина все одно переможе, зло буде покаране. Вірю, що незабаром ми будемо разом, написав хлопчик.

Нагадаємо, Сейрана Салієва, Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сервера Зекірьяєва і Ернеса Аметова російські силовики заарештували 12 жовтня. Їм інкримінують участь в забороненій у Росії і анексованому Криму організації «Хізб-ут-Тахрір»

Раніше QHA повідомляло, що дружина політв'язня Сейрана Салієва Муміна заявила, що світова спільнота повинна змусити РФ припинити затримання кримських татар в Криму.

— Проблематика полягає в тому, що це не поодинокий випадок. Вся трагедія, що репресії проводяться відносно всього народу. За три роки спостерігаються масові арешти і затримання кримських татар. Уже сфабриковані десятки кейсів, понад сто адміністративних штрафів, 100 дітей залишилися без батьків. У будівель суду збираються вже не десятки, а сотні людей. Це парадоксальний факт, що, незважаючи на свавілля, ми шукаємо рішення в рамках існуючого закону. Історія говорить, що це властиво нашому народу, зазначила вона.

Раніше QHA повідомляло, що адвокат Маммет Мамбетов зустрівся з Сейраном Салієвим, затриманим 11 жовтня в ході обшуків, проведених силовиками в будинках кримських татар в Бахчисараї.

Нагадаємо, з ранку 11 жовтня в Бахчисараї відбулися обшуки одразу в декількох будинках кримськотатарських активістів, в числі яких був Сейран Салієв.

12 жовтня підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя заарештував всіх затриманих кримських татар на два місяці.

Адвокат Тимура Ібрагімова Джеміль Темішев повідомив, що затриманим активістам інкримінують «злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності».

QHA