КИЇВ (QHA) -

У Києві 29 липня відбулося дев'яте засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар. Представники кримськотатарських діаспор з Туреччини, Румунії, Литви, Казахстану та Канади зібралися в Києві, щоб обговорити насущні проблеми і завдання, які стоять перед кримськотатарським народом.

Членами виконкому ВККТ була заслухана доповідь голови конгресу про проведену з моменту останнього засідання роботу як на міжнародному рівні, так і в кожній з країн проживання кримськотатарських діаспор.

Члени ВККТ обговорили роботу над просуванням всесвітньої кампанії зі збору одного мільйона підписів на захист зниклих, викрадених і вбитих у Криму кримських татар з моменту окупації півострова.

У результаті насичених обговорень протягом дня виконавчий комітет оприлюднив підсумкові рішення дев'ятого засідання:

1. До 15 серпня 2017 року підготувати програму заходів, присвячених сотій річниці Курултаю кримськотатарського народу. Відповідальними призначені: Генеральний секретар ВККТ Намик Кемаль Баяр, представник Демократичного Союзу татар і тюрко-мусульман Румунії Метін Омер, член Координаційної ради ВККТ від Канади Рустем Ірсай.

2. До Всесвітнього дня захисту прав людини, який щорічно відзначається 10 грудня, організувати інформаційну кампанію про порушення прав людини в окупованому Криму, які продовжуються. Відповідальним призначений глава Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін.

3. Внести поправки до звернення до держав-підписантів Будапештського меморандуму про необхідність негайного виконання ними гарантій, що були дані Україні в обмін на відмову від ядерної зброї.

4. Робочій групі, до якої увійшли представник Меджлісу кримськотатарського народу в США Айла Баккали, член виконавчого комітету ВККТ Васфіє Аліарова, члени Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, Гульнара Бекірова та інші, виробити положення Союзу кримськотатарських жінок при Всесвітньому конгресі кримських татар.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар — структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, у Криму, а також у діаспорі у різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи і Середньої Азії).

Три перших засідання виконавчого комітету пройшли в Румунії та Україні (у Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте — у Вільнюсі (Литва), п'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехірі, з шостого по дев'яте — у Києві.

QHA