ХАРКІВ (QHA) -

Під час досліджень, проведених у 22 обласних центрах, був виведений індекс публічності органів місцевої влади, повідомив журналіст QHA. Показник публічності влади заснований на трьох критеріях: прозорості, відкритості та звітності. Рівень публічності визначався по трьом гілкам місцевої влади: мер, депутати міської ради та виконкому міської ради.

— Ми не перевіряли якість послуг місцевої влади, — пояснив Олег Конотопцев, кандидат наук з державного управління, один із експертів, що проводили дослідження. — Якість надання адміністративних послуг та інформація про них можуть істотно відрізнятися. Це означає, що якщо інформації достатньо, то все добре і з самими послугами, і навпаки. За великим рахунком, ми спробували з'ясувати, чи хоче чиновник дружити з народом.

Для оцінки публічності організаторами було прийнято 23 індикатора, які визначили шляхом 240 оперативних питань. Був складений «світлофорний рейтинг публічності», згідно з яким, до 40% індексу — непублічні міста, 41-60% — низький, а 61-80% — задовільний рівень публічності, місто ж, яке набрало понад 81%, вважається публічним.

Як з'ясувалося з дослідження, найбільш публічним містом України виявився Луцьк, його органи місцевої влади набрали рекордну кількість балів відкритості — 79, наступним за ним йде Івано-Франківськ із результатом у 77 балів, замикає трійку лідерів Київ із показником 67 балів публічності.

Необхідно відзначити, що публічність діяльності мерів значно вища, ніж у депутатів місцевих рад. Навіть органи виконавчої влади обласних центрів набагато відкритіші в своїх діях, ніж депутати. Якщо публічність глави Луцька становить 82 бали, а міськвиконкому — 84 бали, то депутати Луцької міської ради набрали лише 71 бал, при цьому, втім, залишаючись лідерами серед депутатів інших міськрад. Найнижчий індекс публічності серед обласних центрів України — у Дніпра: всього 44 бали.

У рейтингу публічності не брали участі обласні центри тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму.

QHA