НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

В Організації Об'єднаних Націй констатували погіршення ситуації з правами людини в окупованому Російською Федерацією Криму.

Про це йдеться в доповіді Управління ООН з прав людини.

— Зафіксовані серйозні порушення прав людини, такі як довільні арешти і затримання, насильницькі зникнення, жорстоке поводження і тортури і, принаймні, одне позасудове виконання, — йдеться в доповіді.

Також зазначається, що прийняття на території півострова російського законодавства призвело до численних порушень міжнародного гуманітарного права і прав людини.

У доповіді говориться окремо про те, що сотні затриманих до суду і ув'язнених були передані до Російської Федерації, незважаючи на те, що подібна практика суворо заборонена міжнародним гуманітарним правом. При цьому у доповіді наголошується, що найбільше постраждали від анексії українського півострова ті, хто виступив проти референдуму в березні 2014 року, а також журналісти, блогери, активісти громадянського суспільства та прихильники Меджлісу, який був оголошений екстремістською організацією і заборонений у квітні 2016 року .

Крім того, у доповіді міститься 20 рекомендацій уряду Росії із закликами виконувати свої зобов'язання як окупаційної влади, дотримуватися прав людини для всіх і ефективно розслідувати передбачувані тортури, викрадення і вбивства за участю співробітників сил безпеки і самооборони Криму.

Нагадаємо, на засіданні Генеральної асамблеї ООН Порошенко нагадав про переслідування кримських татар і Меджлісу в окупованому Російською Федерацією Криму.

QHA