НЬЮ ЙОРК -

Більше двох мільярдів людей у ​​світі не мають доступу до чистої питної води, говориться у новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Дитячого фонду ООН. Приблизно 4,5 мільярда жителів планети позбавлені адекватних санітарно-гігієнічних умов.

— У наш час 892 млн людей все ще змушені відправляти свої природні потреби де доведеться, а 600 мільйонів користуються одним туалетом разом з іншими жителями цілого села або цілого поверху, наприклад, у гуртожитку, йдеться у доповіді.

Це призводить до того, що кожен день сотні дітей помирають від інфекційних хвороб, яким можна було б запобігти. Лише внаслідок діареї щорічно гинуть 360 тисяч пацієнтів у віці до п'яти років. Багато дітей заражаються холерою, гепатитом А і черевним тифом.

Чиста вода, санітарія та гігієна в будинку не повинні бути привілеєм лише заможних людей або городян, заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, представляючи доповідь у Нью-Йорку.

Він нагадав всім державам про те, що доступ до чистої води та санітарії є фундаментальним питанням людської гідності і прав людини. Глава ВООЗ наголосив, що всі країни зобов'язані створити умови, що дозволяють реалізувати ці права.

На порядку денному в галузі сталого розвитку на період до 2030 року визнається центральна роль води та санітарії. Ставиться завдання повної ліквідації до 2030 року практики відкритої дефекації. Держави пообіцяли в найближчі 15 років домогтися забезпечення загального доступу до основних санітарних послуг.

Нагадаємо, 1 липня Генеральна асамблея ООН скоротила бюджет миротворчих місій ООН на $ 600 млн. з 7,87 млрд до 7,3 млрд. Скорочення фінансування вплине в першу чергу на спільну миротворчу місію Африканського союзу і ООН у Дарфурі (Судан), де перебуває близько 19 тисяч миротворців. Щорічний бюджет цієї місії перевищує 1 млрд. Також скорочення торкнеться місії на Гаїті, звідки планується вивести 4 тисячі миротворців.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA