МАДРИД (QHA) -

Колишній народний депутат України Олександр Онищенко подав до суду на міжнародну телекомпанію Al Jazeera через сюжет про заморожені активи екс-президента Віктора Януковича.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Онищенко вимагає від телеканалу відшкодування моральної шкоди на суму $20 млн.

У сюжеті Al Jazeera розповідалося про придбання нардепом-утікачем і бізнесменом Павлом Фуксом у Сергія Курченка компанії, яка володіє $160 млн. заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.

Тим часом сам екс-нардеп стверджує, що не має ніякого стосунку до грошей Януковича.

— Що є? Судовий позов на компанію Al Jazeera на $20 млн. — за брехливу інформацію, представлену в сюжеті, і мені нанесення репутаційного збитку, — повідомив Онищенко.

За твердженням нардепа-втікача, оприлюднений телеканалом варіант договору між ним і Фуксом зразка вересня 2015 року "ніким не підписаний".

— Al Jazeera опублікувала непідписаний варіант договору, в якому прописано припущення купити по дисконту за 30 млн (включаючи оцінку вартості літака). Однак у ЗМІ, які співпрацюють з НАБУ (не ображатимемо журналістів, самі знають, про кого йдеться) цей момент упущений. Навмисна маніпуляція, щоб у читача склалося враження, що угода вже тоді відбулася. А це неправда, — заявив Онищенко.

Раніше QHA повідомляло, що Онищенко висловив упевненість, що його не екстрадують з Іспанії. Він сподівається довести свою невинність в іспанському суді, оскільки отримав політичний притулок у цій країні.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що Іспанія почала розгляд екстрадиції Олександра Онищенка.

QHA повідомляло, що 1 грудня Солом'янський суд прийняв скаргу адвоката депутата Верховної Ради України Олександра Онищенка на клопотання НАБУ про його екстрадицію з Іспанії.

QHA